Ogrodzenia akustyczne barykady hałasu

Ogrodzenia akustyczne i materiały wygłuszające

photo
Ekrany akustyczne drogowe

Ogrodzenia akustyczne  są również znane jako pochłaniacze dźwięku. Ogrodzenie akustyczne może być ogrodzeniem z blachy lub może być wykonane z pianki, cienkich arkuszy plastiku, blachy, winylu lub dowolnego innego materiału, który ma pewną masę i może skutecznie pochłaniać dźwięk. Istnieją zasadniczo dwa rodzaje ogrodzeń akustycznych – typ otwarty i bariera dźwiękochłonna. Typ otwarty składa się z masy powietrza pomiędzy dwoma arkuszami izolowanego szkła lub tworzywa sztucznego.

Parawan akustyczne do biurowca

Bariery dźwiękochłonne mają dwie strony – z jednej strony znajduje się stała masa powietrza, a druga strona składa się z szeregu wydrążonych arkuszy skompresowanej pianki. Ogrodzenia akustyczne mogą również posiadać trzecią, pustą w środku warstwę pianki pomiędzy dwoma panelami ze szkła lub tworzywa sztucznego. Te typy ogrodzeń mają różne poziomy pochłaniania dźwięku. Na przykład, bariera dźwiękochłonna pomiędzy dwoma panelami z tworzywa sztucznego jest bardziej wytłumiona niż bariera dźwiękochłonna pomiędzy tymi samymi panelami ze stali. Jest to ważne, ponieważ dźwięk przemieszcza się w strumieniu dźwięku, a nie w kierunku, w którym przemieszczają się fale dźwiękowe. Nie można zmienić kierunku dźwięku, gdy jest on już w strumieniu dźwięku.

Ekran dźwiękochłonny wartość

Istnieje kilka powodów, dla których potrzebujesz ogrodzenia akustycznego https://glospowiatu.eu/ogrodzenia-akustyczne-wsrod-barier-akustyczne/ . Jednym z nich jest zachowanie naturalnych dźwięków, takich jak śpiew ptaków, plusk deszczu i tym podobne. Innym powodem jest zapobieganie zanieczyszczeniu hałasem ulicznym z zewnątrz. Dźwiękochłonne ogrodzenie zmniejszy zanieczyszczenie dźwiękowe spowodowane przez zewnętrzny ruch drogowy, który może zmniejszyć bezpieczeństwo obszaru mieszkalnego sąsiedztwa.

Ekrany akustyczne ogrodowe danina

Jeśli na danym obszarze znajduje się wiele domów, zarówno sąsiedzi, jak i osoby przebywające w sąsiedztwie narażone są na zewnętrzne zanieczyszczenie hałasem. Wykazano, że większość hałasów ma negatywny wpływ na zdrowie i środowisko. Zanieczyszczenie hałasem zewnętrznym jest obecnie problemem środowiskowym numer jeden. Posiadanie ogrodzenia akustycznego skutecznie zmniejszy lub wyeliminuje ten problem.

Sposób, w jaki działa izolacja akustyczna polega na tym, że ogrodzenia akustyczne tworzą dźwiękoszczelną barierę pomiędzy sąsiadującymi rzędami słupków ogrodzeniowych. Izolacja dźwiękowa jest skuteczna tylko wtedy, gdy źródła hałasu są uwięzione wewnątrz izolacji dźwiękowej. Gdy źródła dźwięku są uwięzione na zewnątrz, dźwięk wydostaje się przez przestrzenie między szczelinami w izolacji dźwiękowej. Oznacza to, że nadal jesteśmy narażeni na działanie źródeł hałasu na zewnątrz, ale nie słyszymy ich przez izolację akustyczną.

Niektóre ogrodzenia akustyczne wykorzystują kombinację materiałów do wygłuszania. Niektóre używają wełny mineralnej, podczas gdy inne wykorzystują materiały non stop. Wełna mineralna jest najczęstszym materiałem stosowanym w tego typu ogrodzeniach. Materiały noistop, takie jak płyty z pianki poliuretanowej są tańsze i nie wymagają żadnego uszczelnienia, chociaż mają tendencję do pękania łatwiej. Istnieje wiele firm, które sprzedają oba rodzaje materiałów do konsumentów i najlepiej jest wybrać jeden, który pasuje do Twoich potrzeb.

Parawany dźwiękowe do budynku

Istnieje wiele plusów i minusów instalacji ogrodzeń akustycznych. Jedną z ich zalet jest redukcja hałasu. Jest to szczególnie istotne, gdy głośniki są używane podczas imprez takich jak koncerty rockowe i koncerty na świeżym powietrzu. Ogrodzenia akustyczne mogą być również skuteczne do wygłuszania w innych sytuacjach, takich jak biura. Ten rodzaj ogrodzenia może być stosowany w szkołach, aby kontrolować ilość hałasu generowanego przez uczniów i jest często używany w salach gimnastycznych i miejscach publicznych.

Istnieje wiele firm, które produkują oba rodzaje materiałów stosowanych w ogrodzeniach akustycznych. Wielu właścicieli domów decyduje się na ich profesjonalną instalację. Jest to dobry pomysł, aby zatrudnić wykonawcę z doświadczeniem w tego typu konstrukcji ogrodzenia i materiału dźwiękoszczelnego. Chociaż istnieje wiele opcji dostępnych dla właścicieli domów, koszt jest zwykle czynnikiem w wyborze rodzaju użytych materiałów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.