Ogrodzenia akustyczne to przegrodzenia foniczne

Ogrodzenia akustyczne Dlaczego powinieneś rozważyć ogrodzenia akustyczne

photo
Ekrany akustyczne cennik

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne stają się coraz bardziej popularne ze względu na swoje zalety. Akustyczne ogrodzenia lub ściany dźwiękochłonne są wykonane z paneli, które są wykonane z cienkiego, lekkiego tworzywa sztucznego, które nie mogą być rozszerzone lub schowane w przeciwieństwie do tradycyjnych paneli z twardego tworzywa sztucznego. Zazwyczaj są one przymocowane do zewnętrznej granicy domu lub lokalu firmowego i działają jako tłumiki dźwięku lub bariery dźwiękowe. Średnio, akustyczne ogrodzenie i bariera dowód dźwięku zazwyczaj osiągnąć dwadzieścia pięć decybeli redukcji (w zależności wyłącznie od źródła dźwięku i rodzaju dźwięku) i ćwierćintegracji hałasu otoczenia.

Parawan dźwiękochłonny drogocenność

Oprócz tego, że ogrodzenia akustyczne służą do ochrony obwodowej, są również skutecznymi barierami dźwiękowymi, redukującymi zewnętrzne i wewnętrzne źródła hałasu. Na przykład, sam cienki mur ogrodzenia jest w stanie zmniejszyć hałas pochodzący z ruchu ulicznego o pięćdziesiąt dwa decybele. Oznacza to, że gdybyś miał ustawić tradycyjną ścianę winylu, byłby w stanie zmniejszyć hałas o zaledwie trzydzieści decybeli. Jeśli porównasz różnicę między cienką ścianą winylu i szczupły panel ścienny z tych samych materiałów, na pewno znajdziesz slimwall być lepiej dla Twoich potrzeb.

Parawan akustyczne do bungalowie

Poza redukcją hałasu ulicznego, ogrodzenia dźwiękoszczelne są w stanie zablokować wiatr i inne zakłócenia. Mogą to być wentylatory sufitowe, maszyny podwórkowe, gongi, telewizory i inne urządzenia elektroniczne. Wystarczy wyobrazić sobie próbę słuchania muzyki przez przenośny odtwarzacz CD lub oglądania telewizji przez mały ekran telewizora sąsiada. Jest to trudne do wykonania, a niektórzy ludzie muszą nawet kupować specjalne głośniki, aby uzyskać pożądany poziom dźwięku. Akustyczne panele dźwiękoszczelne mogą to łatwo osiągnąć poprzez stworzenie szczelnego zamknięcia bez szczelin powietrznych. Nawet jeśli wieje wiatr, nie będziesz słyszał żadnych niepokojących dźwięków dochodzących z drugiego kierunku.

Ekrany dźwiękowe domowe

Grubość ogrodzenia akustycznego jest również jedną z jego unikalnych cech. W przeciwieństwie do innych typów, te są rzeczywiście wykonane ze stali. Są one dostępne w różnych grubościach w zależności od wymagań właściciela nieruchomości. Możesz zdecydować się na dziesięć stóp bariery dla małego otoczenia, lub można zdecydować się na sto stóp bariery, jeśli masz duży kawałek ziemi, aby zamknąć. Te ogrodzenia są również dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu można dopasować ogólną estetykę swojego domu.

Jeśli obawiasz się o jakość dźwięku, nie martw się, ponieważ nowoczesne ogrodzenia akustyczne są wykonane z solidnej stali rdzeniowej, która jest wysoce odporna na rdzę i korozję. Większość z nich jest również odporna na warunki atmosferyczne, dzięki czemu nie trzeba ich często malować. Niektórzy producenci oferują nawet dożywotnią gwarancję, więc wiesz, że kupujesz produkt wysokiej jakości. Oprócz trwałości, te systemy ogrodzeniowe są również wykonane tak, aby jak najlepiej wykorzystać fale dźwiękowe.

W porównaniu z tradycyjnym ogrodzeniem drewnianym, dźwięk emitowany przez ogrodzenie akustyczne jest znacznie niższy. Oznacza to, że nie musisz się martwić o sąsiedztwo jest narażone na drażniące dźwięki. Dla tych, którzy mają duże obszary ziemi, jest to z pewnością ogromna zaleta, zwłaszcza jeśli mieszkasz w ruchliwej okolicy. Ponadto, jeśli chcesz oddzielić duże grupy ludzi, możesz to łatwo zrobić za pomocą ogrodzenia akustycznego, ponieważ nie pozwala ono na przechodzenie przez nie fal dźwiękowych.

Ogrodzenie dźwiękochłonny

Jeśli chodzi o konserwację, to naprawdę nie ma się czym martwić o te produkty, ponieważ wymagają one bardzo niewielkiego nakładu pracy. W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych, nie ma potrzeby, aby myć je pod ciśnieniem lub polerować je regularnie. Musisz tylko regularnie nosić go tak, że w końcu będzie rozwijać jedwabiście gładką powierzchnię. Trzeba by również zwrócić uwagę na umieszczenie barier prawidłowo, dzięki czemu można zmniejszyć hałas między nimi. Na przykład, jeśli umieszczasz barierę na szczycie wzgórza, upewnij się, że bariera ma co najmniej 40 cali wysokości. Jeśli nie wiesz, jak prawidłowo umieścić ogrodzenia akustyczne, można wynająć usługi doświadczonego profesjonalisty, aby zrobić instalację dla Ciebie.

Ze wszystkimi jego zaletami i funkcjami, nie jest zaskakujące, że coraz więcej osób decyduje się na instalację dźwiękoszczelnych ogrodzeń akustycznych. Nie tylko zapewniają one ochronę dźwiękoszczelną, ale również zwiększają wartość nieruchomości. Jeśli połączyć wszystkie te korzyści z rozsądnymi kosztami, nie można popełnić błędu instalując ten rodzaj materiału dźwiękoszczelnego.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.