Rodzaje dźwiękoszczelnych ogrodzeń akustycznych

Rodzaje dźwiękoszczelnych ogrodzeń akustycznych

panel-dzwiekochlonny
ekrany-akustyczne-domowe

Niezależnie od tego, czy szukasz ochrony inwestycji przed hałasem, czy po prostu chcesz dodać drugą warstwę do istniejącego ogrodzenia, istnieje kilka różnych typów dźwiękoszczelnych ogrodzeń akustycznych, które możesz wybrać.

ModularWalls

Niezależnie od tego, czy budujesz dom w sąsiedztwie z hałaśliwymi sąsiadami, czy potrzebujesz bariery w ruchliwym osiedlu przemysłowym, dźwiękoszczelne ogrodzenie akustyczne ModularWalls oferuje opłacalne i estetyczne rozwiązanie. Zaprojektowany i wyprodukowany w ogrodzeniu akustycznym system ModularWalls jest wysoce akustyczny i ma wyjątkową estetykę, która jest równie przyjemna z przodu i z tyłu.

ModularWalls ma sieć wykwalifikowanych instalatorów w całym ogrodzeniu akustycznym, którzy mogą zapewnić rozwiązanie pod klucz dla każdej wymagającej witryny. Korzystając ze sprawdzonej metodologii budowy modułowej, proces instalacji jest szybki i łatwy. Zazwyczaj instalacja pro-modułowej ściany akustycznej jest zakończona w ułamku czasu, jaki zajęłaby instalacja tradycyjnej struktury murowanej.

Wiodący dostawca usług opieki nad osobami starszymi, Bupa Aged Care, potrzebował dwufunkcyjnego muru obwodowego dla swoich 70 wspólnot opiekuńczych na całym ogrodzeniu akustycznym. Priorytetem firmy Bupa Aged Care było bezpieczeństwo i dobre samopoczucie mieszkańców. Wykorzystując podwójne zastosowanie ściany obwodowej dla bezpieczeństwa wizualnego i tłumienia dźwięku, ModularWalls dostarczył 2.1m wysoką obwodową ścianę akustyczną VogueWall dla kompleksu Bupa Aged Care w ogrodzeniu akustycznym.

Wielowarstwowy projekt wymagał solidnej ściany obwodowej o estetycznym wykończeniu. System VogueWall firmy ModularWalls był idealnym rozwiązaniem. Ściana akustyczna o wysokości 2,1 m została zainstalowana w ciągu zaledwie 4 dni. Została ona pomalowana w blokach kolorystycznych, które pasują do architektury szkoły i jej otoczenia.

Unikalne rozwiązanie ModularWalls zostało połączone z panelami AcoustiSorb75. Ten zastrzeżony kompozytowy panel akustyczny pochłania 90% dźwięków powietrznych i ma wysokie właściwości w zakresie utraty transmisji. Panele zostały skonstruowane poza konfiguracją bazową i wsparte na uniwersalnych belkach.

System został zainstalowany za grawitacyjną ścianą oporową z bloków Keystone. Zaprojektowano go tak, aby stanowił atrakcyjne wizualnie rozwiązanie, które nie pogarsza parametrów termicznych. Panele AcoustiSorb75 zostały uzupełnione oknami z pleksi, dzięki czemu operatorzy mogą widzieć zbliżający się ruch uliczny. Ukończona ściana została pomalowana przy użyciu farby zewnętrznej, aby dopasować się do stylu budynku szkoły.

Modernizacja Teatru Joan Sutherland obejmowała zbudowany na zamówienie sufit akustyczny. Został on zaprojektowany tak, aby pochłaniać hałas pochodzący od sprzętu znajdującego się za kulisami. Panele AcoustiSorb75 firmy ModularWalls zostały połączone z ścianą GuardianWall o wysokości 5,1 m. Ściana GuardianWall została otoczona panelem AcoustiMax 75mm.

Fence Blokker

Niezależnie od tego, czy jesteś na rynku nowego ogrodzenia, czy po prostu szukasz modernizacji starego, korzyści z instalacji dźwiękoszczelnego ogrodzenia akustycznego są warte rozważenia. Nie tylko pomaga blokować niechciany hałas, ale także zapobiega zniekształceniom i wibracjom. Niezależnie od tego, czy budujesz ogrodzenie dla małego podwórka, czy dużego wielopiętrowego budynku biurowego, instalacja odpowiednich materiałów pomoże zapewnić najlepszą możliwą wydajność pochłaniania dźwięku.

Najbardziej skutecznym sposobem na to jest użycie ogrodzenia akustycznego, znanego również jako ogrodzenie dźwiękoszczelne, jako bariery blokującej hałas zewnętrzny. Ten typ ogrodzenia jest wykonany z trwałego, wzmocnionego winylu, który może wytrzymać próbę czasu. Można go również malować akrylową farbą lateksową na bazie winylu. W rzeczywistości, jest zaprojektowany, aby trwać przez lata, i to jest łatwe do zainstalowania i utrzymania.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, wybierz wysokość ogrodzenia, który jest wystarczająco wysoki, aby zablokować większość hałasu, ale nie tak wysoki, że odbija się od ziemi i gubi się w shuffle. Ponadto, będziesz chciał się upewnić, że jest to solidny kawałek drewna, i nie bój się użyć ciśnienie traktowane timbers wypełnić luki wokół dolnej części ogrodzenia.

Innym sposobem na poprawę wydajności akustycznej ogrodzenia jest użycie masowo obciążonego winylu, lub MLV, jako bariery dźwiękoszczelnej. Ta bariera dźwiękoszczelna o wysokiej wydajności jest doskonałym sposobem na poprawę izolacji akustycznej drewnianego ogrodzenia akustycznego, ponieważ może być stosowana po fakcie. Mass Loaded Vinyl ma ultra cienki profil o grubości zaledwie 2 mm i waży 28 kg na rolkę. Jest on również zabezpieczony przed promieniowaniem ultrafioletowym (UV).

Masowo ładowany winyl jest również w imponującej rolce o wymiarach 5 metrów na 1350 mm, dzięki czemu łatwo go zwinąć, a następnie ponownie zwinąć. Będziesz także chciał użyć akustycznego uszczelniacza, aby uszczelnić wszelkie szczeliny między MLV a panelami ogrodzeniowymi.

Jednym z najlepszych sposobów na poprawę pochłaniania dźwięku przez Twoje ogrodzenie jest posadzenie kilku wiecznie zielonych drzew lub krzewów przed ogrodzeniem. To powinno zrobić dużą różnicę w sposobie, w jaki słyszysz hałas z przejeżdżających samochodów.

Panele absorpcyjne Jakoustic

Posiadanie dźwiękoszczelnego ogrodzenia to świetny sposób na zmniejszenie hałasu z sąsiedztwa. Może on być źródłem stresu i bólu głowy, a nawet wpływać na sen. W obszarach mieszkalnych hałas może pochodzić z domu sąsiada, pobliskiej autostrady lub obiektów przemysłowych.

Dźwiękoszczelne ogrodzenie może zmniejszyć hałas nawet o 28 decybeli, w zależności od materiałów i konstrukcji. Jeśli chcesz zmniejszyć hałas o jeszcze więcej, możesz dodać do swojego ogrodzenia dźwiękoszczelne zasłony. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca poziom dźwięku tła poniżej 40 decybeli dla dobrego snu.

Ogrodzenie dźwiękoszczelne może być skuteczne nawet z odległości 20 metrów. Jednak powinieneś skupić się na konstrukcji bariery, aby zapewnić jej prawidłowe działanie. Będziesz także chciał wybrać odpowiedni materiał i wysokość, aby zminimalizować hałas.

Istnieje wiele różnych materiałów, które możesz wykorzystać do budowy swojego dźwiękoszczelnego ogrodzenia. Materiał jest głównym czynnikiem wpływającym na jakość redukcji hałasu. Będziesz także chciał wybrać ogrodzenie, które jest zbudowane do trwałości. Oznacza to użycie wysokiej jakości ogrodzenia, które ma dobrą gwarancję i zabiegi ochronne.

Współczynnik redukcji hałasu Rw pokazuje ilość decybeli, które może pochłonąć materiał dźwiękoszczelny. Nie jest to liczba trudna do uzyskania, ale ilustruje, jak skuteczny jest materiał dźwiękoszczelny.

Bariera refleksyjna Jakoustic to sprytna konstrukcja, która wykorzystuje płaski profil drewniany i zazębiające się deski drewniane w kształcie litery V, aby zminimalizować szczeliny. Materiał użyty w tym produkcie jest obecny na rynku od 2004 roku.

Panele Jakoustic Absorptive są ulepszoną wersją wyżej wymienionych. Posiadają one warstwę chłonną o grubości 1,3 cala wykonaną z włókna Rockwool po jednej stronie panelu.

Bariera dźwiękochłonna Jakoustic ma cztery poziomy wysokości do wyboru, co gwarantuje, że otrzymasz odpowiednie ogrodzenie akustyczne dla swojego domu. Produkt ten jest dostępny w różnych kolorach, w tym białym, czarnym i brązowym. Najlepszą częścią tego produktu jest to, że można go używać zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Dodanie drugiej warstwy do istniejącego ogrodzenia

Dodanie drugiej warstwy do swojego dźwiękoszczelnego ogrodzenia akustycznego może być łatwym i niedrogim sposobem na zmniejszenie ilości hałasu zewnętrznego, który wchodzi do domu. Wybór odpowiednich materiałów i materiałów do odpowiedniego miejsca może pomóc w stworzeniu silnej bariery.

Możesz dodać dźwiękoszczelne zasłony lub koce do swoich paneli ogrodzeniowych. Materiały te można kupić w różnych kolorach i rozmiarach. Produkty te są łatwe do zainstalowania, więc nie musisz zatrudniać wykonawcy.

Możesz również dodać drugą warstwę masy do istniejącego ogrodzenia. Winyl obciążony masą jest świetnym wyborem do tego celu. Możesz kupić ten materiał w rolkach i zastosować go na swoim ogrodzeniu. Produkty te są elastyczne i odporne na wodę. Instalacja będzie dość łatwa, ale być może będziesz musiał ponownie zamocować swoje panele ogrodzeniowe.

Dodanie drugiej warstwy materiału ogrodzeniowego może również sprawić, że Twój płot będzie bardziej trwały. Materiały takie jak Colorbond, który jest trwały i odbija wewnętrzne źródła hałasu, pomogą stworzyć solidną barierę. Możesz również chcieć wymienić swoją podkładkę z włókna szklanego na podłoże żwirowe.

Dodanie drugiej warstwy do swojego dźwiękoszczelnego ogrodzenia może być świetnym sposobem na zmniejszenie ilości hałasu pochodzącego z podwórka sąsiada. Stworzenie bariery między Tobą a sąsiadami pomoże utrzymać rozmowę w Twoim domu, a nie być przerwanym przez dźwięki dochodzące z zewnątrz.

Budowa ogrodzenia pomoże również zmniejszyć ilość hałasu z ulic. Jeśli mieszkasz w pobliżu ruchliwej drogi, hałas może być bardzo głośny. Dodanie wysokiego ogrodzenia do swojego podwórka pomoże wchłonąć ten hałas i sprawi, że ty i twoi sąsiedzi nie będziecie go słyszeć.

Można również zainstalować szopę ogrodową, aby dodać więcej masy do swojego ogrodzenia. Ogrodzenie będzie musiało mieć dobrą wysokość, aby to zadziałało, ale może być konieczne uzyskanie pozwolenia od władz lokalnych.

Jeśli nie chcesz dodawać drugiej warstwy do swojego ogrodzenia, możesz użyć folii ogrodzeniowej. Ten produkt jest łatwy w instalacji i można go kupić w rolkach. Możesz chcieć pomalować folię ogrodzeniową, aby dopasować ją do wyglądu swojego ogrodzenia. Jest to również odporne na warunki atmosferyczne.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzeniaplastikowe.pl – ekrany dźwiękochłonne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]